Dentální hygiena

Úvod / Salon pro psy / Naše služby / Dentální hygiena

Dentální hygiena

U řady pejsků s postupujícím věkem dochází na zubech k ukládání zubního plaku, který, pokud se neodstraní, tak zmineralizuje a dojde k vytvoření zubního kamene. To je velmi tvrdý materiál, který postupně začne tlačit na dáseň, odtlačuje ji od zubu, tím dochází k obnažování zubu a na dásni vzniká zánět. Tento stav je pro pejska velmi nepříjemný až postupně bolestivý, majitel si často všimne, že pejskovi je nepříjemně cítit z tlamy nebo že odmítá kousat tvrdá sousta, hodně sliní apod. Hrozí, že pejskovi zoubky postupně vypadají, zánět na dásních zase znamená pro pejska větší množství patogenních bakterií v krevním řečišti a tím trpí především srdíčko, kde se tyto bakterie dokáží usadit a škodit.

Jak předcházet vzniku zubního plaku?

Nejúčinnější je samozřejmě každodenní čištění zoubků majitelem doma patřičnou enzymatickou zubní pastou, která je pro pejsky ochucená, pomáhá odstraňovat zubní plak a pejsci ji mohou polykat. Pokud byste si doma na tuto proceduru troufli, ráda Vám vysvětlím, jak se zoubky čistí a jak postupně pejska naučit, aby spolupracoval. Samozřejmě je nejlepší pejska učit už od mala na manipulaci v dutině ústní, nicméně i starší pejsci se dají tomuto naučit a je to skutečně nejúčinnější metoda odstranění zubního plaku.

Odstranění zubního plaku

Pokud už má pejsek v tlamě zubní kámen, tzn. tvrdý zmineralizovaný nános, zubní pastou a kartáčkem jej neodstraníte. Lze jej odstranit nejlépe v ordinaci veterinárního lékaře, který pejska lehce uspí a zoubky vyčistí ultrazvukovou sondou, nemocné a bolavé zoubky ošetří, příp. vytrhá …vše bez stresu a bolesti Vašeho mazlíčka.

Po tomto základním ošetření, pokud nejste rozhodnuti doma zoubky čistit, Vám mohu nabídnout vyčištění zoubků pomocí ultrazvukového zubního kartáčku Emmi-pet a speciální zubní pasty. Toto ošetření je nebolestivé a poměrně účinně odstraní silnou vrstvu zubního plaku.

Strukturu zubů zvířete není možné ultrazvukem poškodit, naopak jemným čištěním zabraňuje usazování bakterií a pomáhá předcházet bolestivému zánětu dásní. Emmi-pet vlastně není klasický zubní kartáček, jeho štětiny nejsou určeny k odstraňování nečistot, ale k přenosu ultrazvukových vln.

Více o technologii ultrazvukového čištění

Sonické, tedy zvukové zubní kartáčky pracují  mechanickým způsobem, tedy třením s brusnými (abrazivními) látkami v zubní pastě a zároveň s počtem přibližně 20 000 až 30 000 vibrací za minutu. Ultrazvukový zubní kartáček s frekvencí až 96 000 000 kmitů za minutu čistí zuby a dásně na úplně jiném principu, Není třeba žádné tření ani tlak, ale pouze speciální zubní pasta s mikro bublinkami, které vlivem ultrazvuku implodují a zničí bakterie zubního plaku, které s ostatními nečistotami vynesou ultrazvukové vlny i z velmi nepřístupných míst. Zároveň je zubní pasta bezpečná i při případném polknutí a pejskovi v trávicím traktu neublíží.

Frekvence čištění záleží na predispozici pejska a jeho zubů k ukládání zubního plaku a tvorbě zubního kamene…Většinou platí, že čím menší pejsek, tím větší má problémy se zubním kamenem, některá plemena více než jiná (např. jorkšírci jsou známí velmi častým problémem se zubním kamenem). Ošetření u nás v salonu je možné každé stříhání nebo třeba jen jednou za půl roku či rok, dle uvážení majitele….

 

KOMPLETNÍ CENÍK

OBJEDNÁVKOVÝ FORMULÁŘ

Salon pro psy

Než k nám půjdete
Naše služby
Cenik
Galerie

Eshop

Šampony
Hřebeny
Krmivo
Vodítka

Kontakt

PesNepes
Ing. Michaela Říhová
Ke Stínadlům 555
Ledeč nad Sázavou
IČ: 74626311
info@pesnepes.cz
www.pesnepes.cz

Mapa patička
Vytvořilo Anawe
.